Míra Žáček: Derby s UK je vždy vyjímečné. Základem úspěchu bude dobrá obrana

07.03.2018 | Barbora Pospíšilová, Marek Herna

To, na co fanoušci Engineers dlouho čekali je konečně tady! Po 4 odehraných zápasech v nadstavbové části Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) se Engineers konečně představí na domácím ledě na Hvězdě. A nebude to obyčejný zápas, dnes od 18:45 nás totiž čeká prestižní pražské derby proti úřadujícím mistrům ligy z Univerzity Karlovy. Pro oba týmy jde o poslední zápas před Play Off EUHL, který napoví, proti kterému soupeři nastoupí pražské týmy ve čtvrtfinále. Za jistých okolností se může stát, že se Bitva o Prahu bude opakovat už za týden. Jaká je nálada v domácím týmu? Na to jsme se zeptali obránce Míry Žáčka.

Těšíte se? Máte na co! Kromě bohatého doprovodného programu a parádní atmosféry na zaplněné Hvězdě vše nasvědčuje tomu, že se bude hrát velmi kvalitní hokej. V nadstavbě se sice oboum týmům nevedlo úplně podle představ, do zápasu v Praze však oba týmy naskočí v silných sestavách. To se týká hlavně Inženýrů, kterým v posledních zápasech chybělo mnoho hráčů především z útočných řad. Dnes by měl tým trenéra Filipiho začít v sestavě, která se představí v blížícím se Play Off. I dnes však musí počítat s několika absencemi, chybět bude kapitán David Sem a útočníci Tomáš Hlaváč a Vojta Urbančík. Také na straně UK počítají s několika ztrátami, v sestavě se neobjeví brankářská jednička Oliva, který léčí zranění kotníku ze zápasu s Diplomaty. Dále se Karlovka bude muset obejít bez Pulkraba, Březáka, Valdera nebo Krudence, tedy hráčů, kteří v probíhající sezóně dohromady nasbírali 50 kanadských bodů.

Předpokládaná sestava Engineers Prague:

Příhoda (Cvrček) - Zilcher, Vostracký, Žáček, Herna, Klement, Janásek, Sekera - Dulovec, Kratochvíl, Veber, Adam Hyršl, Heža, Suda, Vacek, Kolář, Zdvořáček, Potocký, Fiala

Na soupisce Engineers dnes nebude chybět obránce Míra Žáček, kterého jsme se zeptali na pár otázek k blížícímu se derby.

Míro, tak je tu zas derby s Ukáčkem. Co budou muset Engineers udělat pro to, aby vyhráli?

UK má velmi silný tým, ne-li nejsilnější v celé lize, ale nikdo není neporazitelný. Já věřím, že pokud budeme hrát jako tým, budeme dobře bránit a budeme proměňovat šance, které určitě přijdou, tak uspějeme.

Jsou zápasy s pražským rivalem napjatější a ostřejší oproti ostatním?

Napjatější jsou určitě, přece jenom jde o zápas o „Vládce Prahy“. UK bylo odjakživa naším největším rivalem a každé utkání, které proti sobě odehrajeme, má svůj specifický náboj. Ostřejší je v tom smyslu, že žádný hráč si nemůže dovolit vypustit jediný souboj a vše se hraje naplno a ve velkém nasazení. Ale na druhou stranu si myslím, že nejde o nějaké přehnané zákroky, protože oba týmy patří k tomu hokejovějšímu, co EUHL nabízí.

Co mají Engineers lepší než UK?

Nechci hodnotit, kdo je v čem lepší. Rozhodne se na hřišti, ale každopádně my se můžeme opřít o výborné brankáře, dobrou hru dozadu a máme skvělou partu.

Jak vypadá týmová příprava na bitvu o Prahu?

Příprava je stejná, jako na každý jiný zápas. Každý zápas chceme vyhrát. Je však pravda, že jde o speciální zápas pro každého hráče i trenéra. Já osobně se na tento zápas moc těším a věřím, že nás přijde podpořit, co nejvíc fanoušků.

Na co se těšíš po případné sladké výhře nejvíc?

Miluju naše pozápasové oslavy výhry, které neberou konce. Taky se těším, až si s kluky sedneme nahoru do Kanady a probereme to maximálně nad jedním zaslouženým pivečkem. A třešnička na dortu by byla vítězná hubička od mé kočičky.

Bude hubička pro Míru vítězná? Přijďte se sami podívat od 18:45 na stadion Hvězdy!

Muži | Sobota 27.10.2018, 18:45
Engineers Prague - HC Masaryk University
3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)

Muži | Sobota 17.11.2018, 18:45