První ročník turnaje Engineers cup je za námi. Kdo zvedl nad hlavu vytouženou trofej?

25.04.2018 | Barbora Pospíšilová, Foto: Jakub Pláteník

Slunné páteční odpoledne, domácí stadion Hvězda, tři týmy. Hráči Engineers Prague uspořádali první ročník vlastního turnaje  - Engineers cup. Pro „Inženýry“ byly tentokrát v zápasech soupeřem partnerské společnosti MBtech Bohemia a ICE Industrial Services.

Přátelský turnaj mezi týmem Engineers Prague a jeho partnery MBtech Bohemia a ICE Industrial Services uspořádali hráči na domácím ledě, na Zimním stadionu Hvězda Praha. Účast tří týmů zajistila jasné pořadí zápasů. V tom prvním se utkali Engineers a hráči z firmy ICE. Ti převálcovali bílé dresy skórem 6:3.

„Měli jsme tým složený jak ze zkušených hráčů, tak z lidí, pro které to byla na ledě premiéra. Jsme rádi, že jsme mohli přijít, protože se snažíme pracovat na firemní kultuře, aby nás spojovaly koníčky nebo skupiny lidí. Šlo nám o to si zahrát jako tým,“ okomentoval účast na turnaji Tomáš Vránek z ICE.

V druhém zápase se postavili Engineers proti společnosti MBtech Bohemia. I ta je, sice o gól, přestřílela 5:4. V utkání bylo vidět několik kaskadérských pádů i škodolibě-přátelských úsměvů. „Dali jsme dohromady tým, který se ještě před turnajem sešel na tréninku, takzvaný kluci rybníkáři, i kluci, co hrajou hokej aktivně. Motivace byla jasná – když vyhrajete, dostanete osobní masérky,“ popisovala situaci před „bitvou“ Šárka Bilíková z MBtech. Dodala, že právě předzápasová příprava byla i správným teambuildingem.

Do minifinále se tak nečekaně dostali reprezentanti partnerských firem, ve kterém byla úspěšnější společnost ICE. „Pro nás byla důležitější zábava než výsledek. Samozřejmě hokejisti nehrají proto, aby prohráli, takže za výhru jsme samozřejmě rádi, ale šlo nám o to, si zahrát,“ reagoval na vítězství Vránek.

MBtech tak z klání odcházel s krásným stříbrným místem. „Byla to sranda, kluky to bavilo, a chytlo natolik, že si objednali led, a chtějí chodit hrát pravidelně. Pro mě to má přesah i ten, že teď máme všichni společný zážitek.

„Chtěl bych poděkovat Engineers za zorganizování prvního ročníku tohoto turnaje. Byl sice pouze o třech týmech, ale zato má potenciál růstu v dalších letech,“ pokačoval šéf ICE.  Spolu s dalšími členy týmu si tak zaslouženě z turnaje odnesli premiérový zlatý pohár a zapsali se tak do historických tabulek Engineers cupu!

1. místo ICE Industrial Services
2. místo MBtech Bohemia
3. místo Engineers Prague

Muži | Sobota 27.10.2018, 18:45