Bez bruslí: Kluci jsou fešáci a focení si užívají, říká týmový fotograf Lukáš

27.06.2018 | Barbora Pospíšilová

V Engineers Prague jsou samozřejmě nejvíc vidět hráči, nicméně na pohodovém chodu sezony se podílí i realizační tým. A my vám teď v období čekání na další sezónu představíme  jeho členy. V prvním letním vydání „Bez bruslí“ se dozvíte, jak vidí tým skrze objektiv fotograf Engineers Lukáš Kozel.

Od focení pro školní televizi před sedmi lety na gymplu se Lukáš dostal k focení všeho možného, včetně (nejen) zápasů pro Engineers. Dříve studoval na ČVUT, kde nyní pracuje jako správce sítě. Naštěstí jsme si i tak našli v jeho nabitém programu kousek času a trochu ho vyzpovídali...

Lukáši, tvoje „třetí oko“ fotí hlavně holky, tak proč sis k tomu přibral ještě i naše hokejky?

Tak kluci jsou také fešáci! Focení je pro mě důležité, baví mě a naplňuje mě. Nikdy dříve jsem žádný sport nefotil, a když tehdy přišla tahle příležitost, tak jsem do toho samozřejmě šel. Všechno to začalo před Hokejovou bitvou 2016, kdy jsem fotil promo pro tým ČVUT a následně Bitvu samotnou.

S týmem si nevynechal jediný výjezd, trip. Jak vypadá práce fotografa, když nemá svoje zázemí?

Jezdit s Engineers na tripy je legrace. Vlastně nikdy nevíš, co tě čeká. Tím, že jsem jim fotil teprve první sezónu, tak jsem moc netušil, co a jak, ale po prvním tripu se vše ujasnilo. Co se zázemí týče, tak já vlastně nemám své zázemí téměř nikdy. Moje zázemí je taška s foťákem a počítač.

Kromě zápasů jsi fotil i promo fotky, třeba na sociální sítě. Jací byli kluci jako modelové?

Jak jsem už říkal – kluci jsou fešáci a focení si užívají. Mnohdy pak vylezly různé momentky lépe, než ostatní strojené fotky, a hlavně byla opět legrace. Když jsme fotili promo a museli jsme podkládat některé z focených cihlami, aby byli aspoň trošku stejně velcí (Vojtěch Potocký). Nasmáli jsme se až až. Kluci to berou celé jako zábavu a jdou do toho s radostí. No, a to těm fotkám pak dává mnohem větší energii.

Co ti dala a dává spolupráce s Engineers?

Je to skvělá zkušenost, jak fotit hokej na slušné úrovni. Zároveň se můžu podílet třeba na propagaci týmu a zvyšovat tak popularitu celé ligy i klubu. Díky Hlavimu se mi podařilo dostat i na focení zápasu české hokejové reprezentace, což byl zážitek, který se asi jen tak opakovat nebude. A asi to nejdůležitější – super parta lidí. Ti kluci jsou skvělý tým, a nejen na ledě. Rozhodně to není tak, že jen co se dohraje zápas, jde si každý svou cestou, ale ten tým drží pohromadě i dál. Hlavně si neodkážu představit, že bych fotil pro nějaký jiný tým ligy – nikdo nemá tak pěkné dresy jako naši kluci!

Na jaký moment uplynulé sezony určitě nezapomeneš?

Takových je opravdu hodně a vybírat jen jeden asi nejde. Celá sezona je jeden velký moment, na který rozhodně nezapomenu, a věřím, že následující přinese další a další.

Poslední Lukášova odpověď mluví za vše - na jeho hokejové fotky se tak spolu s námi můžete těšit i v nadcházející sezoně!

Muži | Sobota 27.10.2018, 18:45
Engineers Prague - HC Masaryk University
3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)

Muži | Sobota 17.11.2018, 18:45