Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bez bruslí: Která holka by odmítla spolupráci se třiceti hokejkama?

21.08.2018 | Marek Klement, Barbora Pospíšilová

Představení členů bez bruslí pokračuje s novinářkou Engineers - se mnou, Bárou Pospíšilovou. Dostudovala jsem žurnalistiku a nová média na jedné VOŠ, od října startuji s marketingovou komunikací. Co se práce týče, tak momentálně začínám jako redaktorka management a HR webů. Nicméně co je mým úkolem v Engineers asi tušíte. Zkrátka chytám všechny informace z ledu, z kabiny, z tripů, ale i akcí mimo hokej. Dělat rozhovor sama se sebou by bylo trochu schizofrenní, takže otázky už z mé hlavy nebyly…

Jak ses dostala k Engineers?
Abych odpověděla přímo a podle pravdy – přes Tinder :D Jednoho letního dne mě tam objevil Vláďa Bárta. Viděl, že studuju žurnu, plus jsem asi měla dobrý filtr na první fotce, a napsal mi, jestli bych neměla zájem dělat novinářku univerzitnímu hokejovému týmu. Pak už stačila jedna schůzka, ještě s Alešem Příhodou, a… ukecali mě.

Popiš nám tvé nejlepší zážitky s týmem, a proč právě tyto?
Mně se hrozně líbil Galavečer, protože vidět kluky taky v něčem jiným než v ohromných dresech nebo Engineers mikinách, bylo půvabný. A nemůžu opomenout trip do Bratislavy a Bánské Bystrice, protože od té doby aspoň můžu říct, že jsem už taky konečně byla Slovensku.

Co plánuješ dělat do budoucna? Pomůže ti s tím práce pro Engineers?
Práce v Engineers je pro mě určitě skvělou zkušeností, a nikdy nevíte, co se vám bude hodit. Žurnalistika nabízí více směrů, takže bych určitě chtěla vyzkoušet, co se dá. Nemusím jen psát. Klidně bych postupem času ráda poznala práci moderátorky v rádiu nebo i v televizi. Top snem je být tiskovou mluvčí. Čehokoliv. Začala bych skromně třeba… v Plzeňském prazdroji. Na rozjezd.

Proč novinařina právě u hokeje?
Sportovní žurnalistika je podle mého názoru skvělá v rámci všech sportů. Oproti klasickému zpravodajství, kdy řešíte jenom politické skandály a počty obětí jakéhokoliv neštěstí, vnáší optimismus do žil. Jasně, někdy se zápas projede, ale i tak je to činnost, která je většinou pozitivní a hlavně ctí fair play. Navíc – která holka by odmítla spolupráci se třiceti hokejkama?  

Co bys popřála týmu do další sezony?
Tak zaprvé takovou atmosféru, jaká byla na zápasech s UK, i na těch s ostatními soupeři, což bude úkol našich fanoušků! A samozřejmě co nejvíce výher, které dovedou ke sladkému vítězství a vysněné trofeji!

A jak se na ni těšíš?
Těším se moc, protože to bude moje druhá sezona, takže už snad nebudu na všechno čučet jako tele a zúročím všechno to, co jsem se naučila loni. Jen si budu muset pořídit nějaký rukavice, v kterých se dá psát. Pak to všechno půjde jedna báseň!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS