Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sedm NEJ sezony 2017/2018. Jakou hranici pokoří Engineers letos?

23.08.2018 | Barbora Pospíšilová

Nová sezona je na spadnutí, ale ještě než bude v plném proudu, zůstaneme chvilku u té minulé. Při rekapitulaci uplynulého roku jsme si totiž vzpomněli na nějaké NEJ okamžiky a události. Proto nyní přinášíme přehled „sedm divů Engineers“, zkrátka to, na co jsme pyšní!

NEJvětší novinka
Tou byl samozřejmě celý rebranding bývalé Techniky Praha. Před loňskou sezonou měl tým tedy opravdu napilno! Nový název, nové logo, nové dresy… a také připojení třetí univerzity – ČZU. „Engineers Prague se chtějí na ledě prezentovat jako precizní, organizovaný a takticky připravený tým, který soupeře rozebere do posledního šroubku,“ okomentoval tehdy v rámci přejmenování viceprezident klubu a útočník Tomáš Hlaváč.

NEJvíc diváků na domácím stadionu
Vyprodaná „pevnost“ Hvězda, téměř 700 diváků, neuvěřitelná atmosféra a střelecky nabušený zápas. S jakým soupeřem se tohle všechno asi tak mohlo stát? Ano, hádáte dobře, s UK! V utkání posledního kola nadstavbové části EUHL padlo dohromady 16 gólů. Navíc jsme se stali prvním týmem ligy, kterému se podařilo vyprodat domácí stadion a třešničkou na dortu je fakt, že se nám podařilo vyprodat Hvězdu poprvé v tomto století!

NEJlíp to střílelo…
Podle statistik EUHL se z Engineers nejvíce prosadil útočník Martin Suda. Nováček loňské sezony ze sebe ukázal to nejlepší. Z 12 zápasů si připsal celkem 14 bodů za 10 gólů a čtyři asistence. Právem si tak ze slavnostního Galavečeru týmu odnesl cenu nejproduktivnějšího hráče.

NEJ brankáři
Gólmani Engineers, Dominik Cvrček a Aleš Příhoda, se v tabulce celé sezony EUHL oba dvakrát prostřídali na první pozici a nakonec se umístili oba dva v TOP10, což se ze všech zúčastněných povedlo už jen týmu Paneuropa Kings. A jako bonus získal Aleš na posezonní konferenci a banketu Síně slávy EUHL individuální ocenění pro nejlepšího gólmana ligy. Nyní je tak jediným brankářem v historii, který tuto cenu získal již 2x. „I když jsem na kluky křičel během zápasů a někdy  i o přestávkách, tak jsem si vědom toho, že bez nich bych žádnou cenu neměl a za to jim všem děkuji,“ vzkázal Aleš po převzetí.

NEJvíc gólů jsme nasázeli…  
Skvělou podívanou si fanoušci na Hvězdě mohli vychutnat v listopadovém zápasu proti Diplomats Pressburg. Engineers rozstříleli slovenskou bránu 10, slovy deseti, góly! Polovinu z nich jsme přihodili v poslední třetině. Oproti tomu za brankářem Cvrčkem skončil puk jen jednou.

NEJostřejší fight
Boj o postup do semifinále byl tvrdý a v posledním zápase ve čtvrtfinále šlo tak o všechno. Toho si byl moc dobře vědom Engineer Tomáš Hlaváč a Libor Bartoš z UKáčka, kteří předvedli početnému publiku, že o body v playoff se bojuje i pěstmi. Video z bitky je zároveň nejsledovanějším videem našeho městského rivala UK Praha.

NEJhezčí dobré skutky
Ty jsme plnili především během vánočního období. Zapojili jsme se například do sbírky hraček pro Dětský rehabilitační stacionář Zvonek. Zároveň jsme nemohli opomenout tradiční Plyšákovou bouři během utkání s Akademiky, díky které putovaly plyšové hračky na dětské oddělení Fakultní nemocnice v Plzni a aby toho nebylo málo, tak jsme v rámci listopadového debaklu proti Diplomatům zapojili do programu Movember a pomáhali jsme tak získávat prostředky na léčbu rakoviny.

Celý tým Engineers Prague se už třese na novou sezonu, nové výzvy, nové soupeře! Těšíme se na naše oddané fanoušky, ale samozřejmě i na ty, kteří cestu na Hvězdu najdou až letos. A věříme, že si nové zážitky vychutnáme všichni společně. A naplno! 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS