Engineers se daří i mimo led. Do nové sezóny vstoupili s novým hlavním partnerem.

17.10.2018 | Tomáš Hlaváč

S potěšením oznamujeme, že došlo k podpisu smlouvy o spolupráci s firmou Backbone s.r.o., která nás v následující sezóně podpoří formou hlavního partnerství klubu. Vyzpovídali jsme zakladatele a jednoho z vlastníků firmy, Jana Piťhu.

Honzo, mohl bys nám, prosím, firmu Backbone krátce představit?
Firma BACKBONE s.r.o. je ryze českou firmou, na trhu existuje  již 18 let a je jedním z leadrů v Evropském měřítku pro výstavbu a implementaci mobilních technologií pro hlasové a datové operátory. Jsme členem skupiny SUNTEL Group a působíme stabilně na trhu především v Česku, Slovensku, Německu a Švýcarsku, ale krátkodobé projekty máme po celé Evropě. Pracujeme především s technologiemi Huawei, Nokia a Ericsson.

Naším posláním je přinášet konektivitu a kvalitní technologické zázemí pro operátory či vendory, resp. koncovým zákazníkům a tím napomáhat kvalitní a bezporuchové komunikaci pro desítky milionů uživatelů po celém světě. Jsme schopni udělat vše na klíč, od vytipování zelené louky, přes zajištění administrativy, postavení věže, osazení technologií až po jejich oživení a odjíždění s tím, že je oblast pokryta a zákazníci telefonují a datují. Naší doménou jsou kromě výstavby nové infrastruktury i tzv. modernizace sítí, kdy jsme schopni vyměnit tisíce lokalit se starou technologii za novou v celé síti během velmi krátké doby a s výpadky na jednu lokalitu kolem 15 min. Takto jsme již zmodernizovali desítky tisíc lokalit v Evropě a v tisících jsou i zcela nové lokality a technologické vrstvy. V naší Backbone partě máme kolem 200 pracovníků a stále dynamicky rosteme a nebojíme se nových výzev. Máme rádi moderní technologie, pracovní postupy a baví nás to. Je toho hodně a více o nás se dozvíte na Facebooku či webu.

V čem může být firma Backbone zajímavá pro studenty?
Spolupráce mezi naší firmou a studenty může být významná a velmi zajímavá, protože pracujeme s nejnovějšími technologiemi, které se implementují či jsou v pilotních fázích nasazení jako je např. v současné době výstavba sítě 5G, LTE, IoT či MSAN. Studenti se tak mohou s těmito technologiemi setkat bezprostředně po nebo dokonce ještě dříve než ve škole. Kromě samotné výstavby a našich borců v terénu je také nesmírně zajímavá organizace a projektový management. Jedná se o mezinárodní team, komunikace s největšími evropskými operátory, plánování, organizování, obchodní vyjednávání... Vše je živé, děje se pod rukama a hned vidíte výsledky, jak sítě rostou. Díky mezinárodnímu působení a možnosti práce v zahraničí je velmi zajímavé i finanční hodnocení a benefity.

Proč jste se rozhodli podpořit klub „Inženýrů“ v sezoně 2018/19?
Důvod je ten, že nejsme kancelářské krysy, ale naopak sportovci a nadšenci, kteří se schází a jsou aktivní i mimo pracovní prostředí. Podporujeme mnoho smysluplných projektů a propojení aktivního hokeje, adrenalinu, fanoušků z řad budoucích inženýrů a našich možností v technologickém světě nám připadá jako jasná a správná aktivita. Řadu kluků z klubu navíc známe osobně a líbí se nám jejich odhodlání a budování, a to, s jakou jistotou kráčí za svým cílem. Vidíme v tom podobnost s námi a jsme tak jedna krev, jeden tým.

Co si od spolupráce slibujete?
Věříme, že najdeme oboustranně skvělou spolupráci. Kluci z klubu budou moci díky podpoře makat a sportovat na dostatečně vysoké profesionální úrovni, kterou potřebují na co nejlepší výsledky. Díky tomu budou mít nadšené fanoušky, kteří vytvoří skvělý motor pro utkání a budou mít parádní mimoškolní zábavu a možnost se vybouřit J Těm zase my můžeme nabídnout pracovní možnosti a příležitosti, kterými se nám vše vrátí zpět. Prostě win win prostředí pro všechny.

Na jakou společnou akci se nejvíce těšíte?
Abych řekl pravdu, díky tomu, jak si s klukama rozumíme, tak úplně na všechny. Myslím, že bude jedna lepší než druhá a všechny si společně užijeme a vše tam poteče proudem J

Zpráva o tom, že sem nám podařilo k našemu generálnímu partnerovi získat podporu další výrazné společnosti, velmi potěšila paní rektorku VŠE Hanu Machkovou, která je naší velkou patronkou.

„Jsem velkým příznivcem univerzitního sportu a hokeje zvlášť, protože hokej je asi jediný sport, který dokáže přivést na stadiony diváky z řad vysokoškolských studentů. S pražskými vysokými školami cíleně spolupracujeme v řadě oblastí, i proto fandím projektu Engineers Prague. Hokej je ale finančně náročný sport, a proto si opravdu vážím toho, že se firma BACKBONE stala partnerem našeho společného týmu. Moderní technologická firma se k našim pražským inženýrům krásně hodí,“ prozradila Hana Machková.

Muži | Sobota 27.10.2018, 18:45
Engineers Prague - HC Masaryk University
3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)

Muži | Sobota 17.11.2018, 18:45