PREVIEW: Česko-slovenské klání je tu! Na Hvězdu přijedou Gladiátoři z Trenčína

17.11.2018 | Barbora Pospíšilová

Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studenstva – to je významný 17. listopad! Engineers Prague k tomu přidávají Česko-slovenské utkání, ve kterém v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) přivítají na domácím ledě Gladiators Trenčín.

Výhra z prvního venkovního zápasu v Plzni utekla Inženýrům v prodloužení. Bojuje se ale dál! O tři dny později si brousí hokejky i zuby na dalšího soupeře. Gladiátoři jsou na tom v tabulce zatím dost podobně. Oba týmy mají odehrané čtyři zápasy a z nich 8 bodů - Engineers dva vyhráli a dva prohráli v prodloužení. Gladiators mají na kontě také dvě výhry, jednu výhru v prodloužení a jednu prohru v základní hrací době.

S kým zatím Trenčín změřil síly?

V úvodním divokém duelu s HC Masaryk University padlo dohromady 11 branek, z toho ale sedm za gladiátorského gólmana. Následovala vítězná šňůra. Po vyrovnaném boji na domácí půdě s nováčkem ligy BO Ostrava nakonec brali tři body domácí (7:6). Další zápas proti University Shields Olomouc rozhodlo až prodloužení, ve kterém byli Gladiátoři šťastnější a ulovili tak dva body (4:3pp). V posledním utkání s Hokiklub Budapešť nasázeli soupeřům hned deset gólů. Dva „utěšující“ přihodili maďarští hosté až ve třetí třetině. Podaří se Engineers zastavit rozjeté trenčínské Gladiátory?

Loňské boje – Engineers Prague X Gladiators Trenčín

Jediné vzájemné utkání minulé sezony se odehrálo na ledě Trenčína. Už první gól zápasu zajistili Inženýři, když v půli třetiny překonal gladiátorského brankáře Vacek. V druhé třetině si domácí vyrovnaného stavu moc dlouho neužili. Na střelu za Příhodu zareagovalo trio Fiala, Potocký, Klement, díky kterým si Engineers vytvořili náskok jedné branky. Pořádně se Inženýři rozjeli až v závěrečné dvacetiminutovce! Během neuvěřitelných 12 vteřin dokázali skórovat rovnou dvakrát (Kolář, Hlaváč). Stav na 5:1 upravil ke konci Dudák, po jehož zakončení už žádná odezva nepřišla. Ze slovenského tripu tak Engineers odjížděli spokojeni se třemi body v kapse.

Podobný průběh zápasu by se Inženýrům líbil určitě i dnes! Přijďte si pořádně zafandit a užít báječnou atmosféru, ať se 17. listopad do „deníčku“ Engineers zapíše pozitivním písmem. Tak se vidíme v 18:45 na Hvězdě!

Pozvánka na zápas

FB událost k zápasu