NOVÉ TVÁŘE ENGINEERS podruhé: Tomáš Maštalířský & Libor Slavata

29.11.2018 | Barbora Pospíšilová

Sezóna je v plném proudu a proto bychom vás rádi seznámili s našimi nováčky! A protože jich je opravdu hodně, představíme vám je v rámci dvojrozhovorů. Druhý díl patří brankářům! Voila… Tomáš Maštalířský a Libor Slavata.

Tomáš

• Nejlepší vlastnost: Těžký vybrat, všechny moje vlastnosti jsou nejlepší.
  • Nejhorší vlastnost: To právě nemám.
  • Jak podle tebe vypadá ideální den? Snídaně králů, procházka s přítelkyní, k obědu Pho Bo, po obědě úspěšně složená zkouška, večer výhra Sekera’s Championship Trophy s následnou bujarou oslavou.
  • Vzpomeneš si na nějakou bizarní školní poznámku, kterou si dostal?  To si určitě nevzpomenu, jelikož jsem ve škole dostával většinou pochvaly. Jen na gymplu jsem měl jednou dvojku z chování, kvůli desetidenní absenci.

Libor

• Nejlepší vlastnost: Pracovitost (občas)
  • Nejhorší vlastnost: Lenost (častěji)
  • Jak podle tebe vypadá ideální den? Spát do 12, odpoledne proválet a večer si zachytat.
  • Máš rád adrenalin? Spíš ne. Ale miluju adrenalin při vyrovnaném a vypjatém zápase.

Oba jste brankáři, takže si dovolím na úvod otázku: Co, krom puků v bráně, rádi lovíte?

Tomáš: To sis teda dovolila dost. Puky v bráně nelovím, nevim co tim myslíš. Ale v Kanadě jsem byl párkrát na lovu. Asi 5x na rybách, ale rybu jsem ještě nikdy nechytil. Potom jsme stříleli křepelky, kterou jsem trefil jednu, protože měla zlomenou nohu a nemohla se moc pohybovat. Rozhodně se jí ulevilo.

Libor: Kam touhle otázkou míříš? :D Před 15 lety jsem toužil být lovcem Pokémonů, před pěti lovcem modelek, ale zůstaly mi jen ty puky.

Máte nějaký vlastní rituál před každým zápasem?

Tomáš: Mám, ale neřeknu.

LiborPři oblékání si vždy obouvám nejdříve levou, pak pravou brusli. Stejně tak i betony. Vždy když jdu na led na rozbruslení, tak si dám pití a ručník na stejné místo (na kraj střídačky). Neexistuje, že bych měl tyto věci někde jinde. Před úvodním buly „pohladím“ hokejkou celou branku. Ale jinak jsem úplně normální.

Jak to vypadá v šatně po prohraném utkání?

Tomáš: Nic moc, nikdo z nás nemá rád prohry.

LiborNaposledy bylo asi 5 minut hrobové ticho. Poté se kabinou rozlehl zvuk otevírání lahváče a nálada se zlepšila.

A jinak - jaká panuje atmosféra a nálada v Engineers? Sedli jste si s klukama?

Tomáš: Je to skvělý. Dle mého jsme se sešli skvělá parta. Jak hokejově, tak lidsky.

LiborSuper a jsem strašně rád, že jsem do toho šel. Jen lituju toho, že jsem se připojil k týmu až v posledním roce studia. O to víc si chci tuhle sezónu užít. Tým tahá za jeden provaz a věřím, že to dotáhneme až na vrchol.

Na co se v průběhu sezony těšíte nejvíc?

Tomáš: Těšim se na první výjezd. A určitě na play-off, kam se s klukama chceme všichni dostat. Je to vždycky skvělý období. Doufám, že se nám to období podaří co nejvíc natáhnout a ukončíme to společným zvednutím poháru nad naše hlavy.

LiborAž si konečně zachytám a dokážu trenérům, že umím i něco jiného než otevírat dvířka. Jinak na tripy, o kterých kluci v kabině rádi vypráví. No a nejvíce se těším na oslavu titulu. To bude neskutečná jízda!

Co vzkážete našim věrným i nově příchozím fanouškům a fanynkám?

Tomáš: Všem kdo chodí, přišel, nebo se teprve chystá přijít do toho mrazáku s příšerným ledem, patří naše velké díky. Vážíme si Vaší přízně a můžeme slíbit, že se ještě máte na co těšit! Tak to pojďte zaplnit, ať je plnej dům!!

LiborTo, co by jim vzkázal asi každý z týmu. Aby chodili na naše zápasy a pořádně fandili. Před plnými tribunami se hraje úplně jinak. Po domácích zápasech si s fanoušky (spíše s fanynkami) rád dám nějaký to pivo. Tak se vidíme na nejbližším zápase! ;)

Muži | Sobota 08.12.2018, 18:45
Engineers Prague - HOKIKLUB Budapest