PREVIEW: Přivezou si Engineers z ledu soupeřů druhou výhru nad Black Dogs Budweis?

29.11.2018 | Barbora Pospíšilová

Sedmé kolo EUHL odehrají Engineers Prague na území českobudějovických Black Dogs. Na led v Hluboké nad Vltavou si, doufejme, jedou pro druhou výhru nad tímto týmem, a zároveň pro výhru po dlouhé době. Mohla by být nakopnutím do dalších zápasů již tuto neděli a pondělí v Trenčíně a Bánské Bystrici.

Je načase utnout nešťastnou vlnu těsných proher v prodloužení či nájezdech, a nastartovat opět tu vítěznou! Engineers k tomu mají dnes jedinečnou šanci – nováčka ligy, kterého už jednou porazili.  Momentálně patří Inženýrům v tabulce EUHL šesté místo, se šesti odehranými zápasy – dvě výhry a čtyři prohry po základní hrací době.

Engineers Prague vs. Black Dogs Budweis I.

Ve druhém domácím zápasu EUHL přivítali Engineers na Hvězdě nováčka ligy Black Dogs Budweis. První gól poslal do budějovické brány Adam Němec, a to minutu před koncem první třetiny! V té druhé se vylučovalo o sto šest, a možná i to bylo důvodem, proč se skóre nijak nezměnilo. Poslední hrací část ovšem nabrala na obrátkách a Engineers vytvořili proti soupeřům pořádný tlak. Výsledkem toho byl druhý gól, který vstřelil Tomáš Hlaváč. Inženýři tak zvítězili nad Černými psy 2:0!

Výkony Black Dogs Budweis

Od zápasu na Hvězdě odehrál tým Black Dogs jen dvě utkání. To první v Brně proti HC Masaryk University – lídrem tabulky EUHL. Na brněnském ledě se hosté nezmohli ani na gól. Oproti tomu druhá strana se strefila do soupeřovy brány hned 7x.
V dalším zápasu se Černí psi postavili proti Gladiators Trenčín, kteří byli v té době na českém výjezdu, během kterého se utkali s Engineers Prague a UK Praha. Do třetice se vydali za Black Dogs! Závěrečné skóre ukazovalo 3:7 pro trenčínské hráče.

Cítím výhru…

Po prokletých koncovkách mají Engineers možnost ulovit cenné tři body do tabulky. S jejich umístěním by to určitě zahýbalo! Inženýrské šance jsou nyní hodně vysoko, takže na cestě se prostě bude slavit vítězství!
Utkání s Black Dogs se uskuteční v Hluboké nad Vltavou poslední listopadový den, takže výtěžek ze vstupného poputuje skrze Movember Foundation CZ na onkologické oddělení Nemocnice České Budějovice.

Už tuto neděli vyrazí Engineers Prague na Slovensko, kde svedou souboj s Gladiators Trenčín, a v pondělí pak s UMB Hockey Team Bánská Bystrica. Na domácí Hvězdě se na naše hvězdy můžete těšit zas v sobotu 8. prosince, kdy přivítají maďarský HOKIKLUB Budapest. Buďte u toho s námi!

Muži | Sobota 08.12.2018, 18:45
Engineers Prague - HOKIKLUB Budapest