PREVIEW PLAY-OFF: Po porážce UK nás nezastaví ani Trenčín, komentuje kapitán Sem před semifinále

26.03.2019 | Barbora Pospíšilová

Je to tam! Engineers poprvé v historii překonali tým UK, a míří tak radostně do semifinále! Už zítra se utkají na domácí Hvězdě s trenčínskými Gladiátory, kteří sice cení zuby, ale kapitán Inženýrů David Sem svému mužstvu věří! O co se s námi před důležitým utkáním podělil?

Konečně jsme dokázali přejít přes první kolo play-off! Do teď to pro nás byl nepřekonatelný úkol. Pro mě tyto zápasy byly ještě horší, vzhledem k tomu, že jsem nemohl hrát. Zakončit sezonu na tribuně byl ten nejhorší scénář. Kluci UKáčko v rozhodujícím zápase úplně vymazali a zaslouženě jedeme dál,” chrlil pocity kapitán Sem.

Engineers se postaví už zítra, ve středu 27. března od 18:00 na Hvězdě proti Gladiators Trenčín. Ti ve dvou čtvrtfinálových zápasech s Olomoucí nadělili soupeři hned 26 gólů - 10:0 poprvé a podruhé debakl 16:1. Kapitán Engineers se ale tolika přesných střel soupeře nezalekl. Po porážce našeho největšího rivala si věříme na kohokoliv a nic nás nezastaví. Ani Trenčín!” okomentoval rozhodně Sem.

Síla týmu tkví podle něj především v tom, že je složen ze skvělých kluků, kteří táhnou za jeden provaz. Dalším plusem je vytvořené zázemí na domácím stadionu. Díky tréninkům a kabině spolu navíc trávíme více času, než předešlé sezony, kdy jsme se scházeli jenom na zápasy.” dodal Sem.

Žádná speciální motivační řeč není podle kapitána nutná: Je tady spousta kluků, pro které jsou to poslední zápasy za univerzitní tým. Všichni víme, co pro nás tyhle utkání znamenají, proto není potřeba speciálně něco říkat, jdeme do toho naplno.” Každý hráč dokázal podle Sema přijmout svou pozici, a možná proto... “Letos máme tým, kterému věřím, že dokáže dojít co nejdál,” zakončil Sem.

Pomohou slova kapitána k engineerské výhře nad těžkým soupeřem z Trenčína? Přijďte se o tom s námi přesvědčit už zítra, ve středu 27. 3. od 18:00 na Hvězdě! I vy jste součástí týmu, a proto věříme, že společně skutečně dojdeme ještě dál!