Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers přivezli ze Světového šampionátu v Číně stříbrný pohár!

24.04.2019 | Barbora Pospíšilová

Třešnička na dortu a zlatý hřeb hokejových událostí Engineers! Tak by se dal popsat skutečný závěr sezóny, která vyvrcholila v Pekingu na Světovém poháru univerzit. V pondělí se tým vrátil do Prahy, a ne s prázdnou! Na turnaji se skutečně blýskl a v závěru si vybojoval druhé místo! 

Po hráčské stránce výsledek tedy dopadl možná až nad očekávání. V základní skupině si Engineers snadno a bez potíží poradili s Běloruskem, domácí Čínou, i Spojenými státy. Zaslouženě tak postoupili z prvního místa do semifinále, kde je čekali Finové. Utkání bylo o poznání těžší než ta tři předchozí. Závěrečná třetina ale patřila Engineers! Výhrou 5:1 si zajistili místo i ve finále! Česká republika vs. Kazachstán! 

Kdo by si vsadil na to, že Kazaši budou hrát tvrdě a nekompromisně? Skóre 2:6 určilo Engineers Prague druhé místo! Druhé místo na Světovém poháru univerzit v Pekingu. Stříbrný pohár se tak proletěl z čínské metropole do té pražské! Obrovský úspěch, který by před pár lety jen málokdo tipoval. „Před pěti lety se nám všichni smáli, když jsme s Markem Hernou pinkali hokejíček na VŠE. Teď jsme se stali vicemistry na Světovém poháru univerzitního hokeje v Pekingu,“ popsal Tomáš Hlaváč. Podobné dojmy měl už po prvním zápase i Herna, se kterým si můžete pustit rozhovor na Čínském rozhlasu pro zahraničí.

Šampionát se odehrál v areálu, kde se uskuteční ZOH 2022. Místní sportovci tak mají nyní jedinečnou možnost trénovat v nejmodernější hale. Z té běžely přímé přenosy na hlavním čínském sportovním kanále CCTV5. Zápas s Čínou sledovalo přes 50 milionů lidí a vysílal se ihned po NHL. Největším překvapením byla organizační a marketingová úroveň Světového poháru,” okomentoval Hlaváč. „Bylo o nás skvěle postaráno, i když bylo vidět, že v Číně je hokej stále na začátku. Proto ale podobné projekty pomáhají,“ dodal Marek Herna. 

Do areálu přijel Engineers podpořit i velvyslanec České republiky v Pekingu pan Ludovít Katuščák, který byl rád za účast českého týmu. Organizátora poháru jsme zaujali natolik, že již vyjádřil zájem o naší účast v příštím ročníku. Nicméně byli jsme tam jakou zástupci ČAUH, a předpokládám, že příští rok tak pojede opět nejlepší český tým,” dodal Hlaváč. Tento týden se do Číny chystá Jaromír Jágr, a má odstartovat spolupráce českého a čínského hokeje. My jsme byli takový předvoj,” usmál se Hlaváč. 

Kromě ledové plochy tým poznal i kus Pekingu a čínské kultury. Engineers se vydali do Zakázaného města, centra metropole, i na Velkou Čínskou zeď. Harmonogram byl připravený na celý pobyt, dva dny na aklimatizaci, pět dní turnaj a dva dny na lehkou ukázku Číny a organizaci odjezdu,” doplnil Hlaváč.
 
Videa, sestřihy z nabitých dnů hokejem i cestováním a fotky najdete i nyní v příspěvcích na Instagramu nebo Facebooku

Moc děkujeme za podporu všem našim fanouškům. Děkujeme, že jste byli s námi i na tisíce kilometrů daleko a sledovali live, jak nám to tam padá. Stříbrný pohár je i váš! Pokusíme se, aby se v příští sezóně podobné úspěchy povedly i na Hvězdě. 

V Pekingu jsme bojovali v této sestavě: Maštalířský (Strýček) - Sem, Herna, Klement, Spurný, Žáček, Sedliský - Ujfaluši, Sekerka, Polívka, Suda, Heža, Janata, Outrata, Kadlec, Hlaváč, Zdvořáček, Kolář

Trenéři: Zilcher, Malota 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS