ROZHOVOR: Těšíme se na nové tváře již během letní přípravy, vzkazuje trenér Dan Kolář

05.06.2019 | Barbora Pospíšilová

Tvrdé tréninky na ledě skončily, ale jede se dál. Engineers začali s letní přípravou, aby i další sezóna stála za to! Během léta jsou vítány i nové tváře. O tom všem už v rozhovoru trenér Dan Kolář.

Sezóna na ledě skončila, a tak odstartovala letní příprava. Jak probíhá?
Začali jsme makat mimo led, velkou ztrátou je určitě absence Petra, kondičního trenéra, který měl na starosti kluky fyzicky připravovat. Přípravy se sice neúčastní, ale tréninkový plán s ním konzultujeme a jsme stále v kontaktu. Trénujeme třikrát týdně. Jeden z tréninků je zaměřený na kruháč, jeden jsou výběhy a jeden je čistě hrací. Zatím jsme hráli fotbal, ale v plánu je i beach volejbal, tenis, basket...

Pustili se do toho kluci s vervou a nadšením nebo je i něco, nad čím kroutí očima?
Každý to má trošku jinak a někomu to chutná víc, někomu méně, ale nakonec to vždy řádně každý odcvičí, jen někdo u toho více remcá. S Danem máme připravená různá místa, hlavně tedy schody, kopečky a krásné výběhy okolo stadionu, které budeme hráčům postupně ukazovat. Když jsem kluky vzal v sezoně poprvé na jedny speciální schody, tak to se jim moc nelíbilo. Teď jsme již na nich taky byli a bylo to překvapivě vnímáno ze strany hráčů pozitivně.

A jde jim to spíš v bruslích nebo jsou dříči i v teniskách?
Hokejisti jsou vesměs celkem komplexní sportovci. Na někom je vidět, že si vybral opravdu dobrý sport a kopat do balonu moc neumí, někdy je to dřina, ale o to zase větší zábava pro ostatní.

V nové sezóně už někteří hráči z důvodu "důchodového věku" nenastoupí. Na koho se engineerské dresy třesou?
To přesně nevíme. Tak nějak čekáme, kdo všechno se nám přihlásí. Máme nějaké své zdroje a informace o studentech, kteří hrají hokej, ale určitě nevíme o všech, proto ať se nikdo nestydí ozvat. Našim cílem bylo připojení nových kluků už do přípravy tak, aby se seznámili s týmem a prostředím, proto jsme již jeden tryout udělali na konci sezony. Dalším důvodem je také s hráči již pracovat a připravit je tak, aby nebyli mezi hráči fyzické rozdíly, jak se tomu mnohdy stávalo v minulých letech.

Takže se mohou i nové tváře zapojit do zmíněné letní přípravy?
To rozhodně. Teď je ten ideální čas si tým prohlídnout, jak vše funguje a u toho si zasportovat. Letní příprava bude probíhat ještě celý červen a možnost je nás najít každé pondělí a čtvrtek v 18:00 na ZS Hvězda, kde máme stále svoji kabinu. Jelikož je na Hvězdě stále led, plánujeme pro zpestření si zahrát nějaký sranda match.

Co by měli zájemci splňovat a kdy a kde se mohou porvat o místo na soupisce Engineers?
Rozhodně by měli mít hokejovou kvalitu. Univerzitní hokej jde každým rokem ohromně nahoru co se týče úrovně, takže už to opravdu není liga pro hobíky a nebo kluky, co hráli hokej do devítky a teď nám píšou, že našli výstroj. To ale zas nechci nikoho strašit a odrazovat. Před sezonou proběhnou určitě dva tryouty na ledě, kam má možnost přijít úplně každý. Kdy přesně to bude se dozví na našich sítích a ať se nebojí nám napsat. V minulém roce již po sestavení týmu nás stále kontaktovala spousta kluků se zájmem se k nám připojit, tak ať to teď nepromeškají. Konečnou podobu týmu na další sezonu oznámíme někdy v polovině září, do té doby se těšíme na nové tváře.

Pokud uvažuješ nad spojením studia a hokeje na VŠ a chceš se připojit do našeho týmu, neváhej se ozvat na mail info@engineersprague.cz nebo na náš Facebook či Instagram.