Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na slavnostním Banketu ligy získali ocenění "inženýři" David Sem a Aleš Příhoda

24.06.2019 | Barbora Pospíšilová

Další úspěšný večer pro pražské inženýry proběhl tento víkend v Bratislavě. V sobotu v hlavním městě Slovenska se uskutečnil tradiční Banket síně slávy EUHL, který udělal pomyslnou tečku za zatím nejúspěšnější sezónou Engineers Prague. To, že hráči pražských univerzit podávali skvělé výkony si všimla i odborná komise udělující individuální ocenění a naši zástupci v Bratislavě si tak z galavečeru mohli odnést krásná ocenění...

Jako člen All stars sestavy ligy byl oceněn náš kapitán a nejlepší obránce uplynulé sezóny David Sem, který po celou sezónu podával skvělé výkony. MVP Play-off (Nejužitečnější hráč play-off) se stal náš brankář Aleš Příhoda, který v play-off a zejména v semifinálové sérii svými výkony držel na uzdě nejlepší útočníky. A právě Aleš nám odpověděl na pár otázek…

Aleši, ze čtyř ročníků je tohle tvoje třetí individuální ocenění, avšak poprvé si MVP play-off. Jak to děláš? 
(smích) Já nevím. Asi o mně novináři dobře píšou, tak se to dostane do podvědomí lidí, co pak hlasují. Takže vlastně to ocenění mám díky tobě. Mockrát děkuji! (smích)

Co pro tebe tohle nové ocenění znamená?
Každého ocenění si moc vážím. Je hrozně hezké, když někdo ocení vaší práci. A je úplně jedno, že tohle je ocenění, které jsem předtím ještě nezískal. V celé univerzitní lize hraje spoustu skvělých hráčů a zejména v play off ze sebe vydávají všichni to nejlepší, proto si ohromně vážím, že vybrali zrovna mě. 

V All stars tě letos na pozici nejlepšího brankáře vystřídal Nir Tichon z HC Masaryk University, ve statistikách přitom byl před tebou jen Vladimír Korytár z UMB. Nejlepší brankáři v lize jsou asi hodně vyrovnaní, že?
Oba jsou výborní, rád proti nim chytám. S Vladkem se znám z výběrů ligy, kdy jsme spolu chytali proti výběru Ameriky. Tam mi dokonce řekl, že se na mě chodil dívat, když jsem byl kdysi na angažmá ve  Zvolenu (SVK), kde hokejově vyrůstal. Je to výborný brankář a skvělý kluk. S Nirem jsem se oficiálně seznámil až v sobotu na galavečeru. Je to ohromný sympaťák a mile mě překvapil, že už se snažil komunikovat v češtině. Jako gólman podává velmi dobré výkony, a i díky němu byla Masaryčka tak vysoko. Cenu mohl vyhrát jen jeden a Nir si ji určitě zasloužil a já mu jí moc přeju.

Byl čas slavit? Užili jste si „svůj“ večer?
Z Bratislavy jsme se vraceli až v neděli, takže trochu bublin bylo. Navíc já i manažer Cavaliers jsme den před odjezdem složili státnice, takže bylo více důvodů k oslavě. Proběhl i symbolicky vítězný doutník. (smích) Celý večer jsme si vyprávěli a hodně jsme se nasmáli. V dobré společnosti si to člověk vždycky užije.

Budeš ve sběru ocenění pokračovat i v příští sezóně? Je pro tebe cena motivací do další, v různých ohledech nové, sezóny?
Jediné ocenění, které si před každou sezónou přeji získat je to hlavní. Ten velký pohár, co letos brala Banská Bystrica. Budu dělat všechno proto, abychom ho letos získali, ať už budu na ledě jako hráč nebo v obleku jako jednatel klubu. 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS