Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kapitán Janásek: Dobrej tým dvakrát za sebou neprohrává!

14.10.2019 | Barbora Pospíšilová

Engineers se po výhře nad Ostravou posunuli v tabulce na třetí místo ULLH. Po výhře nad UK Hockey Prague a následné těsné prohře v Brně s "Masárnou" na domácím ledě znovu zabrali a soupeře z Ostravy rozstříleli v poměru 6:1. Nejen k proběhlým zápasům se vyjádřil kapitán Petr JANÁSEK. Jak se v nové roli cítí, jak vnímá celkovou atmosféru v týmu, a na co se těší, si přečtěte v následujícím rozhovoru. 

Zdravíme nového kapitána. Zvykl sis na novou roli rychle? 
Zdravím všechny fanoušky hokeje a Engineers Prague zvlášť. V první řadě musím říct, že je to pro mě velká čest být kapitánem tohoto týmu a obzvlášť, když jsem převzal kapitánské “céčko” po legendě Davidu Semovi. Myslím, že jsem si na novou roli zvykl rychle, k čemuž mi také pomohly zkušenosti z mládežnických kategorií, kde jsem tuto roli plnil. Ve finále se toho pro mě ani moc nezměnilo. Stále je pro mě na prvním místě úspěch týmu a dobré vztahy v kabině a v klubu.

Co tým, nováčci, dosavadní výsledky Engineers? Jak to všechno hodnotíš? 
Musím říct, že máme opět skvělou partu kluků, a to je podle mě základ úspěchu v každém týmovém sportu. Po konci loňské sezóny nám odešlo hodně dlouholetých opor a nováčci je výborně nahradili, takže si myslím, že kvalita je stále vysoká. Samozřejmě jsme teprve na začátku sezóny, ale už teď cítím, že chemie v šatně je skvělá a všichni jdeme za společným cílem. Liga je velice vyrovnaná a všechny týmy mají svou kvalitu. Musíme jít tedy trpělivě zápas od zápasu a věřím, že budeme pravidělně vyhrávat a sbírat body. Zápasů není tolik a každá ztráta bude v konečném zúčtování hrát svou roli.

Na kontě zatím dvě výhry a jedna prohra. Jak jsi s výsledky spokojen?
Tak domácí zápasy nám oba vyšly na výbornou, což je vždycky důležité. Především ten první zápas proti našemu hlavnímu rivalovi a za podpory našich skvělých fanoušků, kteří opět všem ukázali, jak se má fandit a chtěl bych jim za jejich podporu moc poděkovat. Jak jsem již ale zmínil, je to pouze začátek, takže by nebylo moudré se poměrně dobrým startem nechat ukolébat.
Těsná porážka v Brně ukázala, že každý zápas je jiný a je třeba ke každému z nich přistupovat s pokorou a na 100 %. Soupeř hrál dobře a nám to naopak ten den moc nevycházelo. Těšíme se na domácí odvetu, věřím, že obraz hry bude úplně jiný.
No a poslední zápas s Ostravou to byla jízda, Aleš v bráně podržel, dařilo se prvnímu útoku, kluci si to užívali, což bylo super. Jen je škoda, že jsme neproměnili víc šancí. Každopádně před zápasem jsme si řekli, že dobrej tým dvakrát za sebou neprohrává a nic než výhra pro nás neexistuje. Úkol jsme splnili, teď jdeme dál. 

Teď vás čeká středeční zápas v Plzni s Akademiky. Co od něj čekáš? Jak bude probíhat příprava?
Příprava probíhá hned od chvíle, co skončilo nedělní utkání. Jak jsem říkal, jdeme od zápasu k zápasu, takže v hlavě už máme jenom středu a Plzeň (zápas, samozřejmě..). Doléčíme šrámy, v úterý večer potrénujeme a ve středu pojedeme pro další tři body. Na nějakou speciální připravu není čas. Soupeře navíc dobře známe, takže nemá smysl vymýšlet převratné taktiky. Určitě budeme chtít zápas zlomit na svou stranu hned v první třetině.

Ještě k těm výhrám - pozápasová děkovačka a vítězný pokřik vychází z nějaké týmové tradice nebo se různě upgraduje za pochodu?
Vítězná děkovačka určitě vychází z týmové tradice a trochu se s postupem času vyvíjí. Její kostra zůstává, občas se přidá nějaký aktuální inside joke ale v podstatě stejná. Věřím, že bude letos často k vidění. Výhry si umíme užít..


V ULLH získá nejlepší střelec z týmu zlatou helmu. Padají za ni v šatně pokuty?
Tak určitě je to velice zajímavé zpestření soutěže. Zatím jsme to v šatně nijak nepenalizovali, ale určitě nějaké postihy přijdou.

Na co se nejvíc těšíš v této nové sezóně?
Já si vždy nejvíc užívám celkový průběh celé soutěže a všechny procesy s tím spojené. Jako tým spolu trávíme spoustu času a kluci jsou pro mě jako druhá rodina. Nejvíce se ale těším na to, až na konci sezony zvedneme nad hlavu pohár Jana Palacha.

Přijďte Engineers v čele s Janasem podpořit v něděli 27.10. proti Českým Budějovicím, opět na domácí stadion Hvězda! Sledujte i naše sociální sítě, ať vám nic z dění kolem týmu neunikne!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS