Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nováček Raiterman: Překvapila mě atmosféra i úroveň zápasů

21.10.2019 | MH

Pražským "Inženýrům" se vstup do premiérové sezóny Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) povedl. Po čtyřech odehraných kolech mají na svém kontě 9 bodů za tři výhry a aktuálně se nacházejí na druhém místě tabulky.

Zásluhu na tom mají dobré výkony na obou koncích hřiště, nastříleli totiž zatím nejvíce gólů ze všech týmů (19) a zároveň jich nejméně inkasovali (5). K dobré práci obrany svými výkony přispívá i jeden z nováčků Honza Raiterman. Ten si navíc v posledním utkání v Plzni připsal už druhý gól v sezóně a trenéři ho po zásluze odměnili cenou pro hráče zápasu. Výběr hráče pro rozhovor byl tedy jednoduchý..

Ahoj Honzo! Než přejdeme na hokej, začneme tím hlavním, proč jsi přišel do Prahy. Co studuješ a jak ti to zatím jde?

Studuji obor Podnikání a administrativa na ČZU. Vybral jsem si ho, protože mít titul z VŠ je podle mě základ a bez něj dnes nejsi nic. Od kamarádů jsem dostal info, že je to poměrně zajímavé a dá se to v pohodě zvládnout. Zatím mám za sebou měsíc a je to celkem v pohodě.

Chodíš na všechny přednášky? Co tě na vejšce zatím nejvíc překvapilo?
Snažím se chodit pravidelně na všechny hodiny, ale ne vždy to vyjde :). Ale na většině jsem byl, navíc pokaždé tam potkám někoho známého tak je to celkem i zábava. Nejvíc mě na vejšce zatím překvapilo, že je v areálu ČZU snad každý večer nějaká párty.

A teď už k hokeji. Kde jsi hrál před příchodem do Prahy? Jak ses dozvěděl o Engineers?
Od malička jsem hrál v Táboře, kde jsem v posledních letech nastupoval za áčko ve 2. lize.O možnosti hrát univerzitní hokej jsem se dozvěděl od kamaráda a na Instagramu, kde jsem si všiml, že Engineers pořádají try outy do týmu. Tak jsem si řekl, že to stojí za zkoušku.

Jak zatím hodnotíš úroveň univerzitního hokeje? 
Jednoznačně mě zaujala a překvapila úroveň zápasů. Jasně, že jsem nečekal úroveň jako nějaký krajský přebor, ale že to bude takhle vyrovnané a nějaké zápasy lepší než v druhé lize, to také ne. Také se mi líbí zájem fanoušků a atmosféra domácích zápasů na Hvězdě. A to nejen divácky, ale i v šatně.

Jak se ti zatím líbí v týmu Engineers? Jsou v týmu nějaké rozdíly oproti týmům, kde jsi hrál dříve?
Realita je lepší než očekávání. V týmu jsou samý mladý kluci, takže na každém tréninku je hodně srandy a celkově skvělá atmosféra. Zároveň ale všichni makají naplno a tréninky mají dobrou úroveň. Při zápase se všichni podporují i když někdo třeba udělá chybu, což je super. Všichni jsme na stejné vlně.

Co tvé výkony? Dva góly na kontě, v Plzni jsi byl navíc vyhlášen hráčem zápasu..
Zatím to hodnotím víceméně kladně až na zápas s Ostravou, tam jsem ze svého výkonu nadšený moc nebyl. Ale celkově jsem spokojený hodně, dva góly za 4 zápasy jsem měl naposledy někdy v žácích. Nechápu co se ve mě probudilo :). Ale jsme na začátku sezóny, doufám, že mi tam ještě něco napadá. Za hráče zápasu jsem samozřejmě rád, možná ještě větší radost z toho měla moje přítelkyně. Ale nejvíc to zatím prožívá děda, který se byl podívat i na Bitvu o Prahu s UK a nemohl si to vynachválit. Moc se mu to líbilo. 

Děkujeme za rozhovor Rajty, ať se daří!

Pokud jste zvědaví, jak se bude Honzovi a jeho parťákům dařit v dalším zápase, možnost budete mít už tuto neděli od 12:00, kdy na Hvězdu přijede tým VUT Cavaliers Brno.
FB event: https://www.facebook.com/events/514156142755882/
Sledujte Engineers na Facebooku a Instagramu, ať vám nic neunikne!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS