Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers po první třetině soutěže vedou tabulku. Kralují i dalším statistikám

06.11.2019 | Barbora Pospíšilová

Engineers mají za sebou 7. kolo soutěže v ULLH a lépe pro ně pomyslná úvodní část dopadnout nemohla! S pouze jednou prohrou na kontě zatím dosáhli celkových 18 bodů, a i díky vítězstvím s vysokými rozdíly si po posledním utkání s Olomoucí zajistili 1. místo v ligové tabulce!

První utkání nové sezóny proti UK Hockey Prague bylo předzvěstí vlny úspěchů a vítězství. V Bitvě o Prahu se podařilo Inženýrům nasázet soupeři hned sedm gólů (7:1), a za skvělé atmosféry na domácím stadionu Hvězda tým slavil historicky první výhru v ULLH. 

Všechny další zápasy na engineerském ledě dopadly podobně – nad BO Ostrava výhra 6:1, s Cavaliers Brno výhra 8:1 a ve vypjatém a do poslední chvíle vyrovnaném utkání s HC Univerzita Palackého v Olomouci brali tři body za vítězství 3:1!

Engineers se dařilo i v Plzni proti Akademikům (1:5) a v Budějovících proti Black Dogs (1:4). Vypadá to, že žádnému ze soupeřů se nepovedlo vstřelit Inženýrům více než jeden gól, ale výjimka se tu přeci jen našla.

Výsledkem 2:1 skončilo venkovní utkání v rámci druhého kola soutěže proti brněnskému celku HC Masaryk University, což je zatím jediná prohra, kterou Engineers zažili. Právě brněnský tým nejspíš skončí po třetině soutěže na stejném bodovém zisku jako Engineers, ale díky horšímu skóre bude o příčku níže. 

Nic to ale nemění na tom, že oranžovo-modří pražští lvi kralují na první příčce tabulky, a stejně tak vedou i v rámci dalších statistik. Mezi lídry gólmanů se po zásluze dostali hned dva brankáři z Engineers – Tomáš Maštalířský s úspěšností zásahů 97,30 a Aleš Příhoda s úspěšností zásahů 96,60. Do první pětky se zařadil i Josef Havel. Mezi pět nejlepších hráčů ligy se za Engineers zapsalo trio útočníků: Petr Josefus, Jaroslav Chlouba, Jakub Káník. Nelze opomenout ani týmovou obranu, díky které obdržel tým od všech soupeřů pouze osm gólů za sedm zápasů, což je fantastická vizitka defenzivní práce celého týmu. 

Engineers Prague vedou i v počtu vstřelených branek (celkem 34), nebo třeba v návštěvnosti na domácích zápasech, která průměrně činí 311 fanoušků!

Jediný, kdo si zatím s Engineers Prague poradil, jsou již zmiňovaní Medvědi z Masaryčky. Odvetný zápas bude o to víc napínavý, vyhrocený a bojovný! Naštěstí na něj nemusíte čekat příliš dlouho. Inženýři se proti Masárně postaví na domácím ledě už 20. listopadu a budou potřebovat veškerou vaši podporu v boji o první místo v tabulce!

TOP UTKÁNÍ - AKKA DERBY: ENGINEERS VS. HC MASARYK UNIVERSITY

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS